Máte chatu, maringotku, mobilheim, nebo třeba pastvinu se zahradní boudou? Nemáte možnost napojení na elektrickou síť ? Máme řešení - ostrovní fotovoltaický (solární) systém. Ostrovní, nebo-li off-grid systémy se používají v místech, kde je budování elektrické přípojky nákladné. Samozřejmostí je instalace ostrovní fotovoltaiky na mobilních příbytcích jako čluny, nebo karavany.

Veškerá energie pro osvětlení, televizi, lednici, provoz nářadí, nebo filtrace bazénu je získaná ze slunce. Vyrobená elektřina se uloží do baterií a může být využita třeba v noci.

Ostrovní FV sestava je tvořena jedním, nebo více solárními panelyregulátorem dobíjení a baterií. Na tuto baterii je připojen měnič napětí, který vytvoří 230V jako v běžné elektrické zásuvce. Na osvětlení lze velmi efektivně využít napětí 12V, nebo 24V přímo z baterie. Použité baterie mají dlouhou životnost (ca. 10 let) a odolnost proti úplnému vybití. Gelové baterie jsou zcela bezúdržbové, bezpečné a dosahují vysokého počtu nabíjecích cyklů.

Dodáme veškeré potřebné komponenty včetně kabeláže a montážního materiálu pro panely. Vše je v sadě, nemusíte hledat komponenty u jiných dodavatelů. Sestavu zapojí podle návodu i méně zručný kutil. Pokud by to náhodou nebylo jasné jsme na telefonu a ochotni poradit.

 

Naše nabídka fotovoltaických sad pro ostrovní provoz pokryje většinu potřeb zákazníků. Pokud si nevyberete sestavíme vám solární systém na míru. Stačí uvést zda bude napájet spotřebiče s menším příkonem jako lednice, TV, notebook, nebo spotřebiče výkonnější jako různé elektrické nářadí, zahradní čerpadla, ale třeba i výčepní zařízení, nebo mikrovlnnou troubu.

Zapojení ostrovního systému je snadné:

 

1) Umístěte fotovoltaický panel (FVP) na vhodné místo a připojte kabeláž s konektory mezi FVP a solární regulátor. Červený vodič poblíž regulátoru přestřihněte a namontujte na toto místo pojistkový odpojovač. 2) Připojte kabeláž pro baterii do vstupu regulátoru s označením „BAT“. Červený vodič co nejblíže k baterii přestřihněte a namontujte na toto místo elektronický jistič. Stiskem tl. RESET jistič rozepněte a připojte kabeláž k baterii. 3) Sepněte elektronický jistič, dojde k uvedení do provozu solárního MPPT regulátoru, na displeji se zobrazí napětí baterie. 4) Podle návodu k solárnímu regulátoru nastavte typ baterie na GEL. 5) Vložte pojistkovou vložku do poj. odpojovače a sepněte jej. Tímto připojíte FVP k regulátoru. Je-li slunečno dojde k zahájení nabíjení.