Řidiči kamionů často zmiňují, že koupily tu nejmenší troubu co sehnali. Udělali dobře!
Pro provoz s měničem napětí je malá mikrovlná trouba ideální, protože "malá" znamená obvykle i méně výkonná. Nezáleží na rozměrech, ani na výkonu mikrovlného záření, ale na elektrickém příkonu trouby.

Výkon mikrovlných trub se pohybuje od ca. 700 W do 1200W, trouby s tímto výkonem mají elektrický příkon 1100 až 1600W (energie odebíráná ze sítě - měniče).

 

Při výběru dodržte tyto dvě pravidla:

1) Pokud chcete používat mikrovlnku s měničem napětí zvolte nejlépe tu s výkonem 700 až 800W. Ujistěte se že elektrický příkon je do 1200W. Pozor na další funkce (gril apod.) ty mají velký příkon.

2) Když máte mikrovlnku vybranou podle bodu č.1, pak Vám dostačuje měnič s modifikovaným sinusem o výkonu 1600W až 2000W.

 

Velmi oblíbené a vhodné měniče jsou značky CarSpa, které můžete koupit zde: Tyto měniče mají i výstup USB pro nabití vašeho telefonu, tabletu, nebo dalších spotřebičů se stále více oblíbeným napájením přes USB. Samozřejmě tyto měniče máme i v provedení pro 12V.

 

Určitě nic nezkazíte, když použijete měnič výkonější, nebo měnič s čistým sinusem na výstupu, uvedené dva typy jsou nutným minimem.