Objednávky: 602 470 554 Technická podpora: 728 753 383
0 Kč 0 ks Košík je prázdný

- zpět na informace -

Montáž odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody Kalk-Turbo

1. Cívka která vytváří magnetické pole, musí být navinuta na rovném úseku potrubí, alespoň 8 cm od fitinek, ventilů, kolen apod.
2. Cívky mohou být upevněny na rozvodech pod jakýmkoli úhlem (vodorovné i svisle apod.) a to jak na plastové tak i na kovové potrubí.
3. Čím je průměr trubek menší, tím dříve se projeví účinek přístroje.
4. Při montáži pouze jedné cívky přístroje Kalk-Turbo je nutné mít k dispozici cca 4 cm volného potrubí.
5. Při montáži dvou cívek na jednu trubku, je nutné mít k dispozici cca 13 cm (vzdálenost mezi cívkami musí být min 5 cm).
6. V případě, že používáte vodu z vlastní studny, doporučujeme jednoznačně přístroj Kalk-Turbo, právě pro možnost dodatečného navýšení výkonu použitím dvou cívek.
7. Usazený vodní kámen se tak bude uvolňovat rychleji. Stejně tak dosáhnete vyššího stupně změkčení vody.

Odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody Kalk-Turbo - Ukázky nejvhodnějších montážních míst

Přívod vody z obecního vodovodu:
Cívka (cívky) odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody je nejlépe umístit na přívodní potrubí do domu (bytu), co nejblíže vstupu, aby došlo k ochraně co nejdelšího úseku rozvodů. Vodní kámen se tak přestane usazovat již od vstupu vody do domu.


Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody_1

Přívod vody z vlastní studny (vodárna):V případě použití domácí vodárny, je nejvhodnější umístění cívky mezi čerpadlo a vodárnu a to z toho důvodu, že při zapnutém čerpadle, je tlak a tím průtok vody mezi čerpadlem a vodárnou největší, a při vypnutém čerpadle nulový, zatímco za vodárnou tlak velmi kolísá, v závislosti na odběru vody. Při vyšším průtoku vody se dosahuje lepších výsledků, proto je tedy ideální umístit změkčovač mezi čerpadlo a zásobník, tak bude docházet k lepším výsledkům při změkčování vody a na již usazený vodní kámen.


Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody_2

Použití na uzavřeném okruhu (vytápění):
Pokud používáte přístroj Kalk v uzavřeném systému (např.topný okruh), tak aby se v tomto okruhu neusazoval vodní kámen, je vhodné, aby přístroje umístěné v systému: kotle, akumulační ohřívače, zásobníky apod. byly vybaveny odkalováním, pokud nejsou, je vhodné zařadit odkalovací zařízení do systému, ale není to bezpodmínečně nutné. Při použití v otopném systému je nejvhodnější přístroj umístit na "zpátečku", před vstup do kotle, pokud možno za ventil sloužící k doplňování vody do systému tak, aby doplňovaná voda rovnou procházela cívkou změkčovače a čerstvě magneticky upravená voda působila nejdříve na vodní kámen usazený v kotli.


Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody_3

Použití na uzavřeném okruhu (bazén s filtračním čerpadlem):
Pokud používáte přístroj Kalk na vodní kámen a ke změkčování vody ve vodním okruhu bazénu s filtrací, je vhodné umístit odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk až za výstup z čerpadla.

Magazín

Sinusové měniče CarSpa PX
Sinusové měniče CarSpa PX Měniče serie PX umožňují nastavit parametry ochran akumulátoru. Jsou vybaveny displejem a výstupem s čistým sinusem a to vše za běžnou cenu. Přidáno 11. 10. 2019 , Tým VSelektro
Jak vybrat záložní zdroj
Jak vybrat záložní zdroj Jak náhradní zdroj funguje? Který koupit ? Pro snažší výběr zdroje si přečtete tento krátký článek. Přidáno 06. 09. 2019 , Tým VSelektro
Jak vybrat měnič napětí
Jak vybrat měnič napětí Před koupí měniče napětí  si prosím přečtete tento krátký článek s příklady použití v praxi. Přidáno 29. 08. 2019 , Tým VSelektro
Jak vybrat akumulátor pro zálohování 1. díl
Jak vybrat akumulátor pro zálohování 1. díl Jaký akumulátor k náhradnímu zdroji ? Tady je odpověď bez složitých výpočtů. Doporučíme kapacitu podle typu zdroje i doby zálohy, s praktickými příklady. Přidáno 31. 05. 2019 , Tým VSelektro
Všechny články