Objednávky: 602 470 554 Technická podpora: 728 753 383
0 Kč 0 ks Košík je prázdný

- zpět na informace -

Montáž odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody Kalk-Turbo

1. Cívka která vytváří magnetické pole, musí být navinuta na rovném úseku potrubí, alespoň 8 cm od fitinek, ventilů, kolen apod.
2. Cívky mohou být upevněny na rozvodech pod jakýmkoli úhlem (vodorovné i svisle apod.) a to jak na plastové tak i na kovové potrubí.
3. Čím je průměr trubek menší, tím dříve se projeví účinek přístroje.
4. Při montáži pouze jedné cívky přístroje Kalk-Turbo je nutné mít k dispozici cca 4 cm volného potrubí.
5. Při montáži dvou cívek na jednu trubku, je nutné mít k dispozici cca 13 cm (vzdálenost mezi cívkami musí být min 5 cm).
6. V případě, že používáte vodu z vlastní studny, doporučujeme jednoznačně přístroj Kalk-Turbo, právě pro možnost dodatečného navýšení výkonu použitím dvou cívek.
7. Usazený vodní kámen se tak bude uvolňovat rychleji. Stejně tak dosáhnete vyššího stupně změkčení vody.

Odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody Kalk-Turbo - Ukázky nejvhodnějších montážních míst

Přívod vody z obecního vodovodu:
Cívka (cívky) odstraňovače vodního kamene - změkčovače vody je nejlépe umístit na přívodní potrubí do domu (bytu), co nejblíže vstupu, aby došlo k ochraně co nejdelšího úseku rozvodů. Vodní kámen se tak přestane usazovat již od vstupu vody do domu.


Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody_1

Přívod vody z vlastní studny (vodárna):V případě použití domácí vodárny, je nejvhodnější umístění cívky mezi čerpadlo a vodárnu a to z toho důvodu, že při zapnutém čerpadle, je tlak a tím průtok vody mezi čerpadlem a vodárnou největší, a při vypnutém čerpadle nulový, zatímco za vodárnou tlak velmi kolísá, v závislosti na odběru vody. Při vyšším průtoku vody se dosahuje lepších výsledků, proto je tedy ideální umístit změkčovač mezi čerpadlo a zásobník, tak bude docházet k lepším výsledkům při změkčování vody a na již usazený vodní kámen.


Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody_2

Použití na uzavřeném okruhu (vytápění):
Pokud používáte přístroj Kalk v uzavřeném systému (např.topný okruh), tak aby se v tomto okruhu neusazoval vodní kámen, je vhodné, aby přístroje umístěné v systému: kotle, akumulační ohřívače, zásobníky apod. byly vybaveny odkalováním, pokud nejsou, je vhodné zařadit odkalovací zařízení do systému, ale není to bezpodmínečně nutné. Při použití v otopném systému je nejvhodnější přístroj umístit na "zpátečku", před vstup do kotle, pokud možno za ventil sloužící k doplňování vody do systému tak, aby doplňovaná voda rovnou procházela cívkou změkčovače a čerstvě magneticky upravená voda působila nejdříve na vodní kámen usazený v kotli.


Odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody_3

Použití na uzavřeném okruhu (bazén s filtračním čerpadlem):
Pokud používáte přístroj Kalk na vodní kámen a ke změkčování vody ve vodním okruhu bazénu s filtrací, je vhodné umístit odstraňovač vodního kamene - změkčovač vody Kalk až za výstup z čerpadla.

Magazín

Novinka - zvukový, nebo ultrazvukový solární plašič
Novinka - zvukový, nebo ultrazvukový solární plašič Nové typy plašičů s nabíjením NiMh baterií ze solárního panelu. Křik orla, štěkot psa, střelba, nebo ultrazvuk. Spouštění PIR čidlem a opravdu vysoký výkon. To… Přidáno 14. 07. 2019 , Tým VSelektro
DERAMAX - více než jen odpuzovače
DERAMAX - více než jen odpuzovače Český výrobce vyvinul ucelenou odpuzovačů, které můžete napájet z nejrůznějších zdrojů energie. Díky příslušenství vše propojíte, tak jak potřebujete a… Přidáno 18. 05. 2019 , Tým VSelektro
Přepínací box 2×230VAC zapojení pro fotovoltaiku, nebo karavan
Přepínací box 2×230VAC zapojení pro fotovoltaiku, nebo karavan Přepínací box US-12N na svůj výstup přepíná hlavní, nebo alternativní zdroj 230VAC, podle nastavené priority. Přidáno 18. 04. 2019 , Tým VSelektro
Fotovoltaika pro lidi - konektory a kabely
Fotovoltaika pro lidi - konektory a kabely Nehledejte složitosti tam kde nejsou. Na připojení solárního panelu není nic obtížného. Montáž konektorů na kabel zvládne i laik. Přidáno 05. 04. 2019 , Tým VSelektro
Všechny články