Většina nabízených záložních zdrojů je vybavena dvěma výstupními zásuvkami pro připojení spotřebiče. U náhradních zdrojů výrobce VOLT a MH Power jsou tyto zásuvky rovnocené. Obě jsou zálohované z akumulátoru a v případě výpadku elektřiny jsou stále pod napětím.

Součet el. příkonu všech připojených spotřebičů nesmí přesáhnout výkon zdroje.

 

Do jedné zásuvky můžete připojit třeba oběhové čerpadlo a do druhé ladomat, odtahový ventilátor, nebo automatiku kotle. Tuto zásuvku můžete použít také pro spotřebič úplně jiného typu, například osvětlení.  LED žárovky s malým příkonem nijak zásadně nevlivní dobu zálohy, kterou potřebujete pro dohoření kotle. Současně budete mít při výpadku elektřiny osvětlenou kotelnu, chodbu, nebo obývací pokoj.

Záložní zdroj a akumulátor musí být vždy pohromadě. Není vhodné prodlužovat kabely pro připojení akumulátoru. Výstupních (zálohovaných) 230 voltů můžete natáhnout kamkoliv potřebujete např. pomocí prodlužovačky. Samozřejmě můžete záložní zdroj připojit přímo do rozvaděče a zálohovat vybrané el. okruhy. Jen pozor na maximální příkon spotřebičů a na to, že na výstupu zdroje musíte vždy použít síť TN-S, tedy 3 vodiče (L, N, PE).

Pokud nestačí dvě zásuvky pro připojení spotřebičů je možné použít k rozbočení kvalitní prodlužovačku s vícenásobnou koncovkou.

Vícenásobná prodlužovačka s vidlicí E+F

Není vhodné používat tzv. "rozdvojky" které připojíte přímo do výstupní zásuvky zdroje. Kvalita těchto rozbočení je mizerná. Může to dopadnout jako na obrázku.

Přetížená rozdvojka 230 VAC

Jestli přemýšlíte nad zalohou lednice, nebo mrazáku doporučujeme přečíst tento článek:  "Jak vybrat menič napětí".  Náhradní zdroj dostačující pro topné systémy nebude výkonem pro velkou domácí lednici stačit.