Pomocí těchto dvou produktových novinek velmi snadno a levně ochráníte vaši úrodu přes nezvanými návštěvníky. Zvukový plašič stačí zapíchnout do záhonu, vložit 4ks dobíjecích baterií a máte ochráněnou úrodu. Jakmile vestavěné PIR čidlo zachytí pohyb živočicha (ve vzdálenosti až 10 a úhlu 120°) spustí štěkot psa, nebo třeba střelbu. Divoká zvěř se vyplaší a prostor rychle opouští. Obdobně můžete použít pro ochranu trávníku před psy, kočkami, nebo ptáky. Pokud by vás slyšitelný zvukový signál rušil je k dispozici i účinná ultrazvuková verze.

Oba plašiče jsou určeny pro zapíchnutí do země pomocí dodávaného  26 cm dlouhé trubky a hrotem. Plašič je tvořen tzv. hlavou, která obsahuje solární panel pro dobíjení "tužkových" AA baterií , PIR čidlo, několik LED diod po obvodu (stroboskop - blikání) a v přední části výkoným reproduktor, respektive piezoměnič u ultrazvukového provedení.

 

Pro každý z těchto odpuzovačů jsme natočily video, které naleznete v detailu produktu: Podívejte se a nakupte dokud je máme skladem.

 

Zvukový, nebo Ultrazvukový ?

  • Oba plašiče / odpuzovače jsou spouštěny PIR čidlem reagujícím na teplokrevné živočichy (ptáci a savci)
  • Zvukový plašič umožňuje nastavit hlasitost a typ zvuku: orel, štěkot, nebo střelba
  • Ultrazvukový plašič umožňuje nastavit citlivost PIR čidla a frekvenci ultrazvuku 20-55kHz, nebo 13-60kHz

 

Kmitočty od 8kHz do cca 16kHz pro odpuzování ptáků
Kmitočty od 16kHz do cca 26kHz pro odpuzování koček, psů, divoké zvěře
Kmitočty od 20kHz do 35kHz pro odpuzování menších živočichů (kuny, potkani, lasice, ...)

Zvukový plašič slouží k odhánění ptáků, psů, koček, divoké zvěře, lidí

 

Ultrazvuk využívá pro zvýšení účinnosti skokové změny několika kmitočtů.
V režimu I. tj. 20 až 55 kHz jsou to frekvence: 45kHz, 25kHz, 30kHz, 40kHz, 20kHz, 50kHz, 35kHz
V režimu II. tj. 13 až 60 kHz jsou to skupiny frekvencí:
A: 13kHz, 15kHz, 17kHz, 19kHz, 21kHz, 30kHz
B: 14kHz, 17kHz, 20kHz, 23kHz, 26kHz, 40kHz
C: 15kHz, 19kHz, 23kHz, 27kHz, 31kHz, 50kHz
D: 16kHz, 21kHz, 26kHz, 31kHz, 36kHz, 60kHz

 

Jak dlouho vydrží baterie ?

Plašič je napájen ze 4ks AA baterií, které jsou v případě slunečního dne dobíjeny ze solárního panelu 7V@14mA. Použít můžete běžné NiMh nabíjecí baterie a zajistit dlouhodobý nepřetržitý provoz. Záležet bude pouze na kvalitě baterií. 

Nově s plašiči jsme zařadili do prodeje speciální baterie od renomovaného výrobce GP. Tyto tužkové baterie RAVER SOLAR jsou určeny do spotřebičů dobíjených ze solárního panelu. Jejich vynikající cena 27kč /ks, tedy 108 Kč za sadu pro jeden plašič z tohoto produktu dělá jasnou volbu, kdy za opravdu málo peněz máte hodně muziky (tedy třeba štěkotu psa, křiku orla, střelby, nebo ultrazvuku) na minimálě 1,5 roku.