Co je hybridní měnič řady UPower-Hi ?

Je modernizovaný hybridní střídač s odolnou konstrukcí, která zajišťuje vysokou spolehlivost zařízení. Měnič nabízí několik režimů nabíjení a chování výstupu, kdy kombinací těchto nastavení, lze nastavit širokou škálu režimů měniče. Nová optimalizovaná technologie nabíjení MPPT dokáže rychle sledovat maximální výkon solárních panelů v jakékoli situaci a získat maximum energie v reálném čase. Proces konverze stejnosměrného proudu na střídavý proud, založený na plně inteligentním digitálním návrhu, využívá pokročilou technologii SPWM pro získání čistého sinusového výstupu. Proces inverze převádí stejnosměrný proud (DC) na střídavý (AC), který je vhodný pro domácí spotřebiče, elektrické nářadí, průmyslová zařízení, audio systémy a další elektroniku.

 

 Měnič je vybaven komplexní elektronickou ochranou, při instalaci však doporučujeme použít externí přepěťovou ochranu.

 

Přehled o všem

Na 4,2“ palcovému LCD displeji se zobrazuje provozní stav a ostatní parametry se všemi potřebnými informacemi. Řada LED kontrolek pro dynamické zobrazení stavu o aktuálním režimu a provozu měniče. Možnost vzdáleného monitorování díky Wi-Fi modulu přes komunikační port RS485.

Displej EPEVER UPower-Hi

 

Provozní režimy

Ojedinělé nastavení režimu priority vstupu a výstupu

Vstup

 • Solar - baterie je nabíjena pouze z FV panelů
 • Solar priority - baterie je nabíjena z FV panelů a v případě hlubokého vybití je na bezpečnou úroveň nabita ze sítě
 • Utility & Solar - baterie je nabíjena jak z FV panelů tak z veřejné sítě

Výstup

 • Inverter priority - spotřebič je provozován prioritně z FV panelů a baterie, v noci se přepíná na baterii a po vybití baterie na síť
 • Utility priority - spotřebič je provozován prioritně ze sítě a FV slouží jako záložní zdroj

Funguje i bez baterie, jen s FV a veřejnou sítí.
Umožňuje sériové připojení k veřejné el. síti a současně možnost paralelní účasti sítě na provozu zátěže.

 EPEVER Upower-Hi

Ochrany měniče

 • Ochrana proti přepólování FV panelů
 • Ochrana proti přepětí a podpětí z veřejné sítě
 • Ochrana proti nadproudu a podproudu z veřejné sítě
 • Ochrana proti přepólování baterie
 • Ochrana proti přepětí a vybití baterie
 • Ochrana proti zkratu na výstupu 
 • Ochrana proti přetížení

 

Jako jeden z mála měničů disponuje vylepšenou funkcí proti vybití baterie. V případě, že klesne napětí baterie na kritickou úroveň, měnič zastaví vybíjení baterie a spustí funkci, při které nabije baterii pouze nad její kritickou hodnotu napětí. Hodnoty jsou uživatelsky definovatelné, a značí se zkratkami AON (napětí pro zahájení nabíjení z veřejné sítě) a AOF (napětí pro ukončení nabíjení z veřejné sítě).  Běžné měniče v případě vybití baterie na kritickou úroveň nabijí baterii ze sítě do 100% kapacity. 

 

Rozdělení podle výkonu

Měniče jsou dostupné ve 3 provedeních:

UP5000-HM8042 5kW 80 A - Hybridní měnič napětí UP5000-HM8042(RTU) je vybaven MPPT solárním regulátorem s maximálním vstupním napětím 500 VDC a výkonem 4000W. Jednofázový měnič napětí 48 VDC/230 VAC s čistým sinusovým výstupem o maximálním výkonu 5000 W (8 kW po dobu 3 sek.). Vestavěná síťová nabíječka disponuje nabíjecím proudem až 80 A. Maximální výkon připojitelného FV pole je 4 kWp.

UP3000-HM5042 3 kW 50 A - Hybridní měnič napětí UP3000-HM5042(RTU) je vybaven MPPT solárním regulátorem s maximálním vstupním napětím 450 VDC a výkonem 2875W. Jednofázový měnič napětí 48 VDC/230 VAC s čistým sinusovým výstupem o maximálním výkonu 3000 W (6 kW po dobu 3 sek.). Vestavěná síťová nabíječka disponuje nabíjecím proudem až 50 A. Maximální výkon připojitelného FV pole je 4 kWp.

UP3000-HM10022 3 kW 100 A - Hybridní měnič napětí UP3000-HM10022(RTU) je vybaven MPPT solárním regulátorem s maximálním vstupním napětím 450 VDC výkonem 2875 W. Jednofázový měnič napětí 24 VDC/230 VAC s čistým sinusovým výstupem o maximálním výkonu 3000 W (6 kW po dobu 3 sek.). Vestavěná síťová nabíječka disponuje nabíjecím proudem až 100 A. Maximální výkon připojitelného FV pole je 4 kWp.

 

 Technické specifikace

Datasheer EPEVER Upower-Hi