Před časem se na nás obrátil zákazník s dotazme na možnost seriového spojování našich baterií. Potřeboval již po sedmi letech vyměnit baterie, které koupil u jistého známého a levného českého dovozce/prodejce všeho možného.
Baterie byly označeny jako trakční*, dalo by se tedy očekávat že budou vhodné pro sériové spojování. To je v trakci a fotovoltaice naprosto běžné.
Baterie, které obdržel měly tak rozdílné vlastnosti, že byl nucen dokoupit balancer. Prosté sériové spojení pro vytvoření 24V se nedalo použít. Toto reklamoval a prodejce reklamaci neuznal, protože se nejedná o garantovaný parametr.

U nás se toto nestane, a to minimálně ze dvou důvodů:

  • Děláme to prostě jinak. Jsme otevřeni diskuzi a řešení vašich požadavků. Za eshopem stojí technik a ne jen obchodník ! Pokud se před nákupem nezeptáte a na možný problém příjdete později, nevadí. Zcela běžně řešíme výměny měničů napětí. Ještě se nestalo abychom neuznali reklamaci, nebo vrácení nevyhovujícího výrobku. Na Váš požadavek zboží otestujeme a najdeme to nejvhodnější.
  • Baterie Sunstone Power se zcela běžně používají v sérii. Majitel firmy Sunstone power si zakládá na kvalitě svých produktů. Nevyrábí baterie pro importéry, prodává pouze pod svou značkou a stojí si za svým jménem. Baterie jsou použity v řadě velkých projektů např. pro zálohu telekomunikačních zařízení. Malá ukázka ve fotogalerii.

* označení trakční, nebo polotrakční na našem webu nehledejte, osobně to považuji za zavádějící označení, které dělá baterie více atraktivní