Nastavení regulátoru EPEVER AN probíhá pomocí tlačítek "ENTER" a "SELECT". Pomocí tlačítka "ENTER" neboli "ZADAT" můžete zapnout/vypnout zátěž, vymazat chyby, ukládat data nebo vstoupit do režimu nastavení ("SET"). Tlačítkem "SELECT" neboli "VYBRAT" můžete procházet rozhraní a nastavovat parametry regulátoru.

Přímo na regulátoru lze nastavit pouze kapacitu a typ olověné baterie (SEL - obecná uzavřená VRLA baterie, GEL - gelová, FLD - zaplavená baterie a USE - uživatelsky definovaná baterie). Pro nastavení lithiové baterie nebo pro nastavení uživatelských parametrů je třeba použít PC software nebo mobilní aplikaci. Pro nastavení doporučujeme použít Bluetooth modul a aplikaci EPEVER Pair. Návod pro připojení naleznete → ZDE

1. Vymazání údajů o vyrobené energii

  • V rozhraní zobrazení údaje o vyrobeném množství energie (PV kWh) stiskněte tlačítko "ENTER" ("ZADAT") a podržte jej dokud nezačne údaj blikat, poté tlačítko uvolněte. Stiskněte tlačítko "ENTER" ("ZADAT") pro vymazání vyrobené energie.

2. Výběr jednotky pro měření teploty

  • V rozhraní zobrazení teploty baterie (BATT.  °C) dlouze stiskněte tlačítko "ENTER" ("ZADAT") pro změnu zobrazení jednotky °C nebo °F.

3. Výběr typu baterie

  • V rozhraní zobrazení napětí baterie (BATT. V) dlouze stiskněte tlačítko "ENTER" ("ZADAT") a vstupte do rozhraní "Battery type settings" ("Nastavení typu baterie"). Opakovaným stisknutím tlačítka "SELECT" ("VYBRAT") vyberte požadovaný typ baterie a stisknutím tlačítka "ENTER" ("ZADAT") úpravu uložte. Pomocí tohoto postupu lze nastavit pouze typ olověné baterie a její kapacita.

 

 

 

Přednastavené parametry pro olověné baterie

Parametry jsou pro 12 V systémy při 25°C, pro 24 V systém vynásobte hodnoty 2x, u 48 V systému 4x.

 

Parametry pro lithiové baterie

Parametry jsou pro 12 V systémy při 25°C, pro 24 V systém vynásobte hodnoty 2x, u 48 V systému 4x.

Při úpravě hodnot pro uživatelskou lithiovou baterii musí být dodržena následující pravidla: 

1) Odpojení baterie při přepětí > Napětí ochrany ochrany proti přepětí (Ochranný modul - BMS) + 0,2 V

2) Odpojení baterie při přepětí > Připojení baterie po přepětí = Maximální nabíjecí napětí > Napětí ekvalizace = Napětí BOOST fáze nabíjení > Napětí FLOAT fáze nabíjení > Napětí pro opětovné zahájení BOOST fáze nabíjení.