Při výběru fotovoltaické sestavy je prvním krokem stanovení účelu použití. V naší nabídce najdete tyto kategorie fotovoltaických sestav:

Sestavy pro ohřev vody:

 • Ohřev vody Sun Money Saver - robustní regulátor české výroby. Umožňuje ostrovní provoz i dohřev z veřejné el. sítě. Tento regulátor zajistí za každých podmínek v čas připravenou teplou vodu. Je vybaven primárním a sekundárním výstupem s maximálním výkonem ohřevu 2200 W a připojitelným topným tělesem až 3000 W.
 • Ohřev vody GETI - regulátor s možností ohřevu z veřejné sítě. Přes den ohřívá vodu pomocí energie vyrobené z FV panelů a v noci přepne na ohřev ze sítě. Maximální výstupní výkon regulátoru je 4000 W.
 • Ohřev vody Green Boost - regulátor, který pracuje v čistě ostrovním režimu bez možnost dohřevu z veřejné sítě, díky tomu je také vhodný pro použití na chatě nebo v zahradním domku. Regulátor disponuje 2 zásuvkami pro dvě topná tělesa. Maximální výkon regulátoru je 3000 W.

On-Grid sestavy pro úsporu energie:

 • Grid Free I - mikroměnič o výkonu 1000 W jednoduše připojíte do běžné síťové zásuvky 230 VAC. Po synchonizaci začne měnič dodávat energii do této zásuvky a všem spotřebičům na stejné fázi. Součástí měniče je proudová sonda, která brání přetokům do veřejné sítě.
 • Grid Free II  - mikroměnič o výkonu 2000 W jednoduše připojíte do běžné síťové zásuvky 230 VAC. Po synchonizaci začne měnič dodávat energii do této zásuvky a všem spotřebičům na stejné fázi. Součástí měniče je proudová sonda, která brání přetokům do veřejné sítě.
 • Grid Free II + AKU - mikroměnič o výkonu 2000 W s možností akumulace přebytečné energie do baterií. Měnič připojíte do běžné síťové zásuvky 230 VAC. Po synchonizaci začne měnič dodávat energii do této zásuvky a všem spotřebičům na stejné fázi. Součást měniče je proudová sonda, která brání přetokům do veřejné sítě. Tato sestava nefunguje jako záložní zdroj, při výpadku elektřiny se měnič vypne. Baterie zajistí mnohem větší výtěžnost energie z FV panelů, než při použití samotného měniče.

Sestavy pro ostrovní provoz s nižší spotřebou:

 • Mušov I - energii z FV panelů zpracujete díky MPPT regulátoru, ta se ukládá do 1 ks GEL baterie o kapacitě 200 nebo 250 Ah a pomocí měniče s čistým sinusem o výkonu až 2000 W můžete napájet běžné spotřebiče. Sestava obsahuje 1 ks FV panelu 385 nebo 460 Wp.
 • Mušov II - energii z FV panelů zpracujete díky MPPT regulátoru, ta se ukládá do 2 ks GEL baterií o kapacitě 200 nebo 250 Ah a pomocí měniče s čistým sinusem o výkonu až 2000 W můžete napájet běžné spotřebiče. Sestava obsahuje 2 až 3 ks FV panelů 385 nebo 460 Wp.
 • Strakonice I  - energii z FV panelů zpracujete díky PWM regulátoru, ta se ukládá do 1 ks GEL baterie o kapacitě 100 Ah. Tato sestava slouží pro provoz 12 V LED osvětlení, nabíjení telefonů a malé spotřebiče na 12 VDC napájení. Sestava obsahuje 1 ks FV panelu 100 Wp.
 • Strakonice II - energii z FV panelů zpracujete díky MPPT regulátoru, ta se ukládá se do 1 ks GEL baterie o kapacitě 100 Ah a pomocí měniče s modifikovaným sinusem o výkonu 1000 W můžete napájet vybrané spotřebiče. Sestava obsahuje 2 ks FV panelu 100 Wp.
 • VOLT 2200 S energii z FV panelů zpracujete hybridnímu měniči (obsahuje MPPT regulátor) o výkonu 1400W. Energie se ukládá do 1 ks GEL baterie o kapacitě 150, 200, 250 nebo 270 Ah a prostředníctvím měniče můžete napájet běžné spotřebiče. Hybridní měnič VOLT umožňuje přepínání mezi ostrovním a síťovým provozem. Sestava obsahuje 1 až 2 ks FV panelu 385 nebo 460 Wp.
 • VOLT 2500 S energii z FV panelů zpracujete hybridnímu měniči (obsahuje MPPT regulátor) o výkonu 1800W. Energie se ukládá do 2 ks GEL baterií o kapacitě 150200250 nebo 270 Ah a prostředníctvím měniče můžete napájet běžné spotřebiče. Hybridní měnič VOLT umožňuje přepínání mezi ostrovním a síťovým provozem. Sestava obsahuje 2 ks FV panelu 385 nebo 460 Wp.

Sestavy pro hybridní a ostrovní provoz s vyšší spotřebou :

 • Hybrid I - hybridní jednofázový měnič o výkonu 3000 W s čistým sinusovým výstupem umožňuje provoz všech domácích spotřebičů či bojlerů. V případě výpadku elektrické energie funguje jako záložní zdroj. Energie se ukládá do 2 ks GEL baterií o kapacitě 200 nebo 250 Ah, případně lze provozovat bez baterií.Sestava obsahuje 4 až 9 ks FV panelu 460 Wp. Lze provozovat v čistě ostrovním režimu, režim s účastí sítě, nebo přepínání ostrov-sítˇ, více o možnostech měniče naleznete -ZDE-.
 • Hybrid II - hybridní jednofázový měnič o výkonu 5000 W s čistým sinusovým výstupem umožňuje provoz domácích spotřebičů či bojlerů. V případě výpadku elektrické energie funguje jako záložní zdroj. Energie se ukládá do 4 ks GEL baterií o kapacitě 200 nebo 250 Ah či do 1 ks LiFePO4 baterie s kapacitou uložiště 4,8 nebo 9,6 kWh. Sestava lze případně lze provozovat bez baterií a obsahuje 4 až 9 ks FV panelu 460 Wp. Lze provozovat v čistě ostrovním režimu, režim s účastí sítě, nebo přepínání ostrov-sítˇ, více o možnostech měniče naleznete -ZDE-.

Sestavy pro paralelní připojení k síti:

 • Sofar HYD 10 KTL - hybridní třifázový měnič o výkonu 10000 W s čistým sinusovým výstupem umožňuje provoz celé domácnosti. V případě výpadku elektrické energie funguje jako záložní zdroj s omezeným výstupním výkonem. Měnič umožňuje komplexní nastavení režimů provozu a disponuje bateriovým uložištěm o kapacitě 10 nebo 15 kWh.
 • Sofar HYD 6 KTL I - hybridní třifázový měnič o výkonu 6000 W s čistým sinusovým výstupem umožňuje provoz celé domácnosti. V případě výpadku elektrické energie funguje jako záložní zdroj s omezeným výstupním výkonem. Měnič umožňuje komplexní nastavení režimů provozu a disponuje bateriovým uložištěm o kapacitě 10 kWh.
 • Sofar HYD 6 KTL II - hybridní třifázový měnič o výkonu 6000 W s čistým sinusovým výstupem umožňuje provoz celé domácnosti. V případě výpadku elektrické energie funguje jako záložní zdroj s omezeným výstupním výkonem. Měnič umožňuje komplexní nastavení režimů provozu a disponuje bateriovým uložištěm o kapacitě 5 kWh.
 • GETI GF-I10H3 - hybridní třifázový měnič o výkonu 10000 W s čistým sinusovým výstupem umožňuje provoz celé domácnosti. V případě výpadku elektrické energie funguje jako záložní zdroj případně lze provozovat v čistě ostrovním režimu. Měnič umožňuje komplexní nastavení režimů provozu a disponuje bateriovým uložištěm o kapacitě 10 kWh.

Sestavy pro obytné vozy:

 • Bydlík I - ideální pro FV nabíjení již instalované nádstavbové baterie pomocí PWM regulátoru. Výkon FV panelu je 100 Wp, součástí je vše potřebné pro instalaci, neobsahuje baterii.
 • Bydlík II - ideální pro FV nabíjení již instalované nádstavbové baterie pomocí MPPT regulátoru Výkon FV panelu je 180, 385 nebo 460 Wp, součástí je vše potřebné pro instalaci, neobsahuje baterii.
 • Bydlík I flexi - ideální pro váš vůz či karavan, slouží pro nabíjení již instalované nádstavbové baterie pomocí PWM regulátoru. Výkon flexibilního FV panelu je 100 nebo 150 Wp, součástí je vše potřebné pro instalaci, neobsahuje baterii.
 • Bydlík II flexi - ideální pro váš vůz či karavan, slouží pro nabíjení již instalované nádstavbové baterie pomocí MPPT regulátoru. Výkon flexibilního FV panelu je 150 Wp, v sadě je 1 nebo 2 ks a vše potřebné pro instalaci, neobsahuje baterii.
 • Mobil I - kompletní fotovoltaika pro váš vůz či karavan, vyrobenou energii zpracuje MPPT regulátor, uloží se do GEL baterie a pomocí měniče o výkonu až 2000 W můžete napájet veškeré spotřebiče. Sestava obsahuje 1 ks FV panelu 385 nebo 460 Wp, baterii a vše potřebné pro instalaci
 • Mobil II - kompletní fotovoltaika pro váš vůz či karavan, vyrobenou energii zpracuje MPPT regulátor, uloží se do LiFePO4 baterie a pomocí měniče o výkonu až 2000 W můžete napájet veškeré spotřebiče. Sestava obsahuje 1 ks FV panelu 385 nebo 460 Wp, Li baterii a vše potřebné pro instalaci

 

Tabulka, kde naleznete FV sestavy seřazeny podle celkového vykonu FV panelů

 • Kliknutím otevřete tabulku v plném rozlišení v novém okně prohlížeče
 • První řádek ukazuje instalovaný výkon FV panelů
 • V řádku u sestavy je uveden maximální výkon použitého měniče

FV sestavy podle výkonu FV panelů

 

Tabulka, kde naleznete FV sestavy seřazeny podle průměrné denní výroby:

 • Kliknutím otevřete tabulku v plném rozlišení v novém okně prohlížeče
 • První řádek ukazuje průměrnou denní výrobu v kWh
 • V řádku u sestavy je uveden maximální výkon použitého měniče

 

FV sestavy podle denní výroby